محل تبلیغات شما

جعفر صابری

رو به قبله

این جا مسجد کوفه است و جایی که حضرت عل(ع) به قضاوت می نشسته!

سیاوش اسم مستعارش بود و کمتر کسی میدانست که اسم شناسنامه اش محمد صادق است به قول خودش هر کاری که در حوزه خلاف  بوده انجام داده و ته همه چیز را بالا آورده بود !اما وقتی پرسیدم چرا ماهواره ندارید حرفی زد که حیفم آمد رسانه ایش نکنم و اون این بود که : حاجی من همچین آدم راست و حسینی نبودم حتی از ده دوازده سالگی جلو بابابم سیگار میکشیدم اما یه روز خدا بیامرز پدرم گفت :پسرم هروقت دلت گرفت و خسته از عالم وآدمهاش شدی و دلت میخواست خدا کمکت کنه کافیه رو به قبله بایستی و فقط بگی خدا!

همچین صداتو میشنوه که انگار مادر ناله نوزادشو!هیچ کس بهتر از خدا شنوای درد دردمندان نیست  پسرم ، می بخور منبر بسوزان مردم آزاری نکن!

من از وقتی ویدئوداشتن و فیلم دیدن تواین مملکت جرم بود و ملت برای دیدن فیلم شبهای جمعه ویدیو قاچاق میکردند و کلی آدمها حتی شلاق خوردند، چرا که فیلم و ویدئو از تو خونه  هاشون درآمد ! من همه چی داشتم !تا امروز که ماهواره سر جهیزه  هر خونه ای ! یک روز ماهواره خانه خراب شده بود و وقتی سرویس کار ماهواره رفت رو پشت بوم گفت: چه کانالی را دوست داری من گفتم این و آن و .او هم گفت: بسیار خوب پس دیش  باید رو به قبله باشه! بدنم لرزید یاد حرف خدا بیامرز پدرم افتادم که به من گفته بود هروقت دلت گرفت و نیاز به خدا داشتی رو به قبله کن حالا من داشتم برای چی رو به قبله می ایستادم .همون موقع هرچی سیم و دم و دستگاه داشتم دادم طرف با خودش برد و خودم رو به قبله نشستم و گفتم خدا غلط کردم!

یه عمر دیش چرخوندم هیچی توش نبود این آخر عمری که نمیدونم کی مرگم میرسه تو منو به طرف خودت نگه دار. یه کاری کن دیش وجودم فرکانسهای تورا بگیره من خیلی رو سیاهم ،شرمنده ام ،خدا منو ببخش! من  را از آتش بگذران تا مثل سیاوش رو سفید بشم .

حرفهای سیاوش در خصوص دیش و ماهواره بقدری روم تأثیر گذاشت که بد ندیدم به شما هم عرض کنم تاوقتی تو خونه های ما امواج  از طریق دیش و ماهواره میاد آن هم رو به قبله دنبال راحتی و آسایش و آرامش نباشیم!که خیلی سخت بدست میاد !بدون شک خیلی ها من و امثال من را مرتجع ساده انگار و عقب مانده فرض میکنند  ! اما کمی منصف باشیم از روزی که این جعبه جادویی وارد خانواده ها شده چقدر از هم و خانواده دور شده ایم ؟این روز ها که موبایل ها ی پیشرفته نیز به آن اضافه شده و در یک جمع خانوادگی هر کس مشغول دیدن دنیای خودش است ، در طول روز که مشغول هستیم شب ها و یا روز های تعطیل که در منزل هستیم چقدر برای با هم بودن وقت میگذاریم. پسر من می گوید بابا هر چی تلوزیون نشان میدهد خیره  میشود و بادقت نگاه میکند حتی. خانم خانه یک چشم به تلوزیون و چشم دیگرش در گوشی اش است و در آشپزخانه هم که باشد گوشی اندرویدش با او است این زندگی های ما شده، جالب این است که گاه با غرور میگوئیم خیلی مطالبش مفید است من دارم مطلب مهمی را میخوانم و یا میبینم! زمان قدیم همین سی سال پیش خداوکیلی هیچ یک از این همه پیام های ادبی و روانشناسانه نبود آیا ما دچار مشکل بودیم و نمی دانستیم چطور نان بربری بخوریم یا نان سنگک!

دوستان ترسم از آنکه کج برویم .

دل خوش از آنیم که حج میرویم

غافل از آنیم که کج میرویم

کعبه به دیدار خدا میرویم

او که همین جاست کجا میرویم

حج به خدا جز به دل پاک نیست

شستن غم از دل غمناک نیست

دین که به تسبیح و سرو ریش نیست

هر که علی گفت که در ویش نیست

صبح به صبح در پی مکر و فریب

شب همه شب گریه و امن یجیب

دوستی دارم که تابلو می فروشد یک روز گفتم خدا وکیلی کسی هم ازاین تابلو های طبیعت و منظره از شما می خرد ؟خنده ی تلخی کرد و گفت :من فروشم هفته ای یک یا دو تا هم باشه بسه ! با تعجب پرسیدم: یکی دو تا؟ گفت بنده ی خدا بعضی ها میان سفارش تابلوهای مخصوص می دهند که تو اتاق خوابشان بزارن بعد توضیح داد که منظورش چطور تصویر هایی است ! شما قضاوت کنید چشمهای زیبایمان باید چه چیزهایی را ببیند و صبح که باز میشود چه منظره ای را تماشا کند ! حیف ازنعمت بینایی نیست که خدا به ما داده است؟حیف نیست تصاویری را در موبایل خود ببینیم که شایسته دیدن نیست! فرض کنیم که روز قیامتی باشد و چشمانمان از ما سؤال کنند چرا مارا برای دیدن این تصاویر به کار گرفتید؟

بد نیست سفری درونی را برای خودمان آغاز کنیم و دیشمان را به سوی خدا نموده ذره ذره تقویتش کنیم تا سیگنالهای حضورش را در زندگیمان قوی و قویتر سازیم .

وقتی  وجود  خدا   باورت   بشه

خدا   هم   یه   نقطه   میزاره  زیر   باورت

یاورت    میشه!

یا حق

جعفر صابری

اولین همایش تشکل های مردمی تهران بزرگ

درباره سردار قاسم سلیمانی

نکته ای درباره شهید حسن سرطلا+عکس

خدا ,رو ,قبله ,هم ,روز ,یک ,رو به ,به قبله ,جعفر صابری ,بود و ,که در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما